Przekaźniki: serce współczesnych systemów automatyzacji

Przekaźniki serce współczesnych systemów automatyzacji

Przekaźniki są niezastąpionym elementem w dziedzinie elektryki i elektroniki, pełniąc kluczową rolę w wielu systemach automatyzacji. Stanowią one interfejs między sygnałami o niskiej mocy a obwodami o większym natężeniu. Przekaźniki, dzięki swojej zdolności do izolowania i przełączania różnych obwodów, są niezwykle ważne w zapewnieniu bezpieczeństwa i efektywności operacyjnej.

Różne typy przekaźników

Na rynku dostępne są różnorodne rodzaje przekaźników, każdy z nich przystosowany do konkretnych zastosowań. Przekaźniki elektromechaniczne, jedne z najczęściej używanych, działają na zasadzie elektromagnetyzmu i są znane ze swojej niezawodności. Istnieją również przekaźniki półprzewodnikowe, które, choć droższe, oferują szybsze przełączanie i są bardziej odporne na wstrząsy i wibracje. Przekaźniki czasowe, kolejna kategoria, pozwalają na kontrolowanie czasu aktywacji obwodu, co jest kluczowe w wielu procesach przemysłowych.

Zastosowania przekaźników

Przekaźniki znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle, automatyce budynkowej, a także w urządzeniach codziennego użytku. W przemyśle przekaźniki są wykorzystywane do kontrolowania dużych maszyn i procesów produkcyjnych. W automatyce domowej przekaźniki umożliwiają zdalne sterowanie oświetleniem czy ogrzewaniem. Są także nieodzowne w wielu urządzeniach elektronicznych, takich jak komputery, gdzie przekaźniki służą do zarządzania przepływem energii.

Nowoczesne trendy w technologii przekaźników

Współczesny rozwój technologii przekaźników skupia się na miniaturyzacji, zwiększaniu efektywności energetycznej oraz integracji z systemami cyfrowymi. Miniaturyzacja przekaźników umożliwia ich zastosowanie w coraz mniejszych urządzeniach, podczas gdy oszczędność energii jest kluczowa w kontekście zrównoważonego rozwoju. Integracja z systemami cyfrowymi otwiera nowe możliwości w zakresie zdalnego monitorowania i sterowania, co jest niezmiernie ważne w erze Internetu Rzeczy.

Znaczenie przekaźników dla bezpieczeństwa

Przekaźniki odgrywają również istotną rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa. W systemach alarmowych, przekaźniki są wykorzystywane do aktywowania syren i innych systemów ostrzegawczych. W sektorze energetycznym przekaźniki chronią sieci przed przeciążeniami i awariami. Ich zdolność do szybkiego reagowania w niebezpiecznych sytuacjach jest nieoceniona, zarówno w przemyśle, jak i w życiu codziennym.

Podsumowanie

Przekaźniki, choć często niezauważalne, są nieodłącznym elementem nowoczesnej technologii. Ich uniwersalność, niezawodność oraz zdolność do pracy w różnorodnych warunkach czynią je niezastąpionymi w wielu dziedzinach. Od prostych aplikacji domowych po zaawansowane systemy przemysłowe, przekaźniki są kluczowe w utrzymaniu ciągłości i bezpieczeństwa działania urządzeń.

Końcówki kablowe: Kluczowe elementy W systemach elektrycznych

Końcówki kablowe Kluczowe elementy W systemach elektrycznych

Końcówki kablowe są niezbędnymi komponentami w każdym systemie elektrycznym. Ich główną funkcją jest zapewnienie bezpiecznego i wydajnego połączenia przewodów elektrycznych. W tym artykule przyjrzymy się różnym typom końcówek kablowych, ich zastosowaniom oraz kwestiom związanym z ich montażem i eksploatacją.

Różnorodność typów końcówek kablowych

Istnieje wiele rodzajów końcówek kablowych, dostosowanych do różnorodnych potrzeb i specyfikacji technicznych. Najpopularniejsze typy to końcówki kablowe oczkowe, widełkowe, tulejowe, czy zaciskowe. Każdy z tych rodzajów ma swoje unikalne cechy i jest przeznaczony do określonych zastosowań. Wybór odpowiedniego typu końcówek kablowych zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj przewodu, wymagana wytrzymałość połączenia czy warunki środowiskowe.

Zastosowanie końcówek kablowych

Końcówki kablowe znajdują zastosowanie w wielu sektorach przemysłu, w tym w budownictwie, automatyce, elektrotechnice oraz w produkcji maszyn. Są nieodzowne przy tworzeniu bezpiecznych połączeń elektrycznych w urządzeniach domowych, panelach sterujących, a także w instalacjach elektrycznych pojazdów. Dzięki nim możliwe jest efektywne i bezpieczne przekazywanie energii elektrycznej.

Montaż i eksploatacja końcówek kablowych

Montaż końcówek kablowych wymaga precyzji i znajomości odpowiednich technik. Nieprawidłowo zamontowane końcówki kablowe mogą prowadzić do przegrzewania się połączeń, utraty przewodności, a nawet do poważnych awarii elektrycznych. Ważne jest, aby stosować się do zaleceń producentów oraz przestrzegać norm bezpieczeństwa. Regularna kontrola stanu końcówek kablowych jest kluczowa w zapobieganiu problemom i przedłużeniu żywotności systemów elektrycznych.

Końcówki kablowe pełnią kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa i efektywności systemów elektrycznych. Ich odpowiedni dobór, montaż i konserwacja są niezbędne do zapewnienia niezawodności i długotrwałej pracy urządzeń elektrycznych. Mając na uwadze ich znaczenie, nie można lekceważyć jakości i specyfikacji końcówek kablowych stosowanych w każdym projekcie elektrycznym.

Prasokontenery – rewolucja w zarządzaniu odpadami

Prasokontenery – rewolucja w zarządzaniu odpadami

Prasokontenery, czyli nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie zarządzania odpadami, zyskują na popularności w wielu miastach i regionach. Ich innowacyjna konstrukcja pozwala na efektywniejsze gromadzenie i transport odpadów, co przekłada się na liczne korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla gospodarki lokalnej.

Rola prasokontenerów w gospodarowaniu odpadami

Prasokontenery to kontenery wyposażone we wbudowany system prasujący, który pozwala na zmniejszenie objętości gromadzonych odpadów. Dzięki temu możliwe jest znaczące zredukowanie liczby wyjazdów pojazdów śmieciarskich do miejsca ich opróżniania. Ta innowacja przyczynia się do zmniejszenia emisji spalin oraz obniżenia kosztów związanych z transportem odpadów. Ponadto prasokontenery pozwalają na lepsze zagospodarowanie przestrzeni miejskiej, ponieważ wymagają mniej miejsca niż tradycyjne kontenery.

Pozytywny wpływ prasokontenerów na środowisko

Prasokontenery nie tylko poprawiają efektywność gospodarki odpadami, ale także przynoszą korzyści środowiskowe. Zmniejszając częstotliwość odbioru odpadów, redukują emisję szkodliwych gazów spalinowych. Ponadto dzięki ograniczeniu ilości potrzebnych pojazdów do transportu, przyczyniają się do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza w miastach. Jest to szczególnie ważne w kontekście rosnącej świadomości ekologicznej i potrzeby działania na rzecz ochrony środowiska.

Prasokontenery a efektywność gospodarcza

Wprowadzenie prasokontenerów ma również wymierny wpływ na aspekty ekonomiczne zarządzania odpadami. Dzięki zwiększonej pojemności i zmniejszeniu częstotliwości opróżniania lokalne jednostki zarządzające odpadami mogą oszczędzać na kosztach transportu i utylizacji. To z kolei przekłada się na możliwość obniżenia opłat za wywóz śmieci dla mieszkańców, co jest korzystne zarówno dla budżetów domowych, jak i dla gospodarki lokalnej. Prasokontenery to innowacyjne narzędzia, które znacząco wpływa na sposób, w jaki zarządzamy odpadami. Ich rosnąca popularność świadczy o tym, że są one skutecznym rozwiązaniem, przynoszącym korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla gospodarki.

Zasada działania agregatów gazowych

Zasada działania agregatów gazowych

Agregaty gazowe to maszyny wykorzystujące gaz jako paliwo w celu wytwarzania energii elektrycznej. Zasada działania tych urządzeń jest podobna do tradycyjnych generatorów, jednak zamiast oleju napędowego czy benzyny używają one gazu ziemnego lub innych typów gazu. Ze względu na niższe emisje i wydajność, agregaty gazowe stają się coraz bardziej popularne w różnych sektorach.

W praktyce agregaty gazowe są coraz częściej wykorzystywane w energetyce, przemyśle oraz w rolnictwie. Istotne jest, że są one bardziej ekologiczne od swoich naftowych odpowiedników, co sprawia, że coraz więcej firm decyduje się na ich implementację.

Aktualne zastosowania i korzyści

Wykorzystanie agregatów gazowych w energetyce rozproszonej zapewnia znaczące korzyści. Są one bardziej efektywne energetycznie – mogą osiągać sprawność do 90%, co oznacza mniejsze zużycie paliwa i niższe koszty eksploatacji. Ich praca jest także znacznie ciszej w porównaniu do agregatów naftowych, co jest istotnym czynnikiem w kontekście zastosowań w obszarach zurbanizowanych. Dlatego wybór agregatu gazowego staje się coraz bardziej popularny.

Agregaty gazowe są także łatwiejsze w utrzymaniu i bardziej niezawodne. Brak konieczności magazynowania paliwa w postaci ciekłej, a także możliwość korzystania z lokalnych sieci gazowych, sprawiają, że są one wygodne w eksploatacji.

O co zapytać przed zakupem?

Decydując się na zakup agregatu gazowego, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, sprawdź, jaki rodzaj gazu będzie wykorzystywany. Nie wszystkie agregaty są kompatybilne z każdym rodzajem gazu, więc warto to ustalić na wstępie. Po drugie, zastanów się, czy urządzenie ma być stacjonarne, czy mobilne – to wpłynie na wybór modelu.

Zakup agregatu gazowego to inwestycja, która powinna być dobrze przemyślana. Istnieją różne modele, zarówno jeśli chodzi o moc, jak i funkcje dodatkowe. Dobrze jest skorzystać z porady ekspertów lub odwiedzić strony oferujące takie urządzenia, aby dokonać optymalnego wyboru.

Jakie gniazdka elektryczne warto montować w przedszkolach? 

Jakie gniazdka elektryczne warto montować w przedszkolach

Dzieci potrafią eksperymentować i być niezwykle pomysłowe podczas zabawy. Jednak czasami beztroskie chwile mogą się wymknąć spod kontroli. Aby zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom, warto wyposażyć przedszkole w sprzęt gwarantujący najwyższe bezpieczeństwo. Doskonałym przykładem są gniazda legrand. Dowiedz się, czym powinny wyróżniać się gniazdka montowane w obiektach takich jak przedszkole. Zapraszamy do lektury. 

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Omawiając kwestię gniazdek, to powinny być przede wszystkim bezpieczne w użyciu dla dorosłych, lecz także być zabezpieczone przed nie do końca przemyślanymi dziecięcymi zabawami. Jak jednak rozpoznać dobre gniazdka? 

Powinny być wyposażone w przesłony torów prądowych. Mowa tutaj o zaślepkach znajdujących się w otworach. Takie udogodnienia gwarantujące bezpieczeństwo mają gniazda legrand. Chociaż może się wydawać, że forma zaślepek to mało wystarczająca ochrona, to w rzeczywistości wielu specjalistów przekonuje, że przedszkolaki nawet te najbardziej pomysłowe nie poradzą sobie z forsowaniem takiego zabezpieczenia. 

Wybierając gniazda legrand, warto zwrócić uwagę na propozycje, wyposażone w specjalną izolacyjną przegrodę, która blokuje dostęp do urządzeń przewodzących. 

Gniazdka powinny być wytrzymałe

Jak wiadomo – zabawy maluchów potrafią być nieprzewidywalne. Skutki mogą być też opłakane. Przedszkole to szczególne miejsce, które powinno być odporne na aktywność wielu dzieci. W ramach tego założenia należy pamiętać zwłaszcza o najmniejszych elementach wystających, takich jak gniazdka. Jeśli przedszkole ma być nienaruszone, warto wybrać gniazda legrand

Produkty tej marki są stworzone w taki sposób, aby ich nawet największa eksploatacja nie powodowała uszczerbku na zdrowiu. Oprócz tego, gniazda tego typu są wykonane z niełamliwych tworzyw sztucznych. Jeśli chcesz mieć pewność, że małe paluszki nie będą wtykane go gniazdka, to świetnym rozwiązaniem będą gniazda legrand z zamykaną na klucz klapką. 

Praktyczne stoły do pakowania: efektywność i wygoda

Czas to pieniądz, szczególnie w dzisiejszym świecie biznesu, gdzie skuteczność i efektywność są kluczowymi czynnikami sukcesu. W branży logistycznej i pakowania, wybór odpowiedniego wyposażenia jest niezwykle istotny. Jednym z nieodłącznych elementów tego wyposażenia są stoły do pakowania.

Stoły do pakowania: klucz do efektywności

Stoły do pakowania to nie tylko meble biurowe, ale narzędzia pracy, które mogą znacząco wpłynąć na tempo i jakość procesu pakowania. Odpowiednio zaprojektowane stoły do pakowania umożliwiają pracownikom wygodne i ergonomiczne pakowanie produktów, co z kolei przekłada się na szybszy czas realizacji zamówień.

Wybór odpowiedniego stołu

Przy wyborze stołu do pakowania ważne jest uwzględnienie specyfiki działalności firmy oraz rodzaju produktów, które są pakowane. Niezależnie od tego, czy pakujemy delikatne przedmioty szklane, czy też ciężkie artykuły przemysłowe, istnieje odpowiedni stół do pakowania dostosowany do naszych potrzeb. Odpowiednio dostosowany stół może pomóc w uniknięciu uszkodzeń produktów podczas procesu pakowania.

Wygoda pracy

Efektywność pracy nie zawsze idzie w parze z wygodą pracowników. Dlatego warto inwestować w stoły do pakowania, które są wyposażone w regulowane wysokości i ergonomiczne rozwiązania. Komfort pracy pracowników ma wpływ na ich motywację i efektywność, a także może zmniejszyć ryzyko urazów związanych z długotrwałą pracą na stojąco lub w niewłaściwej pozycji.

Zrównoważone rozwiązania

Coraz większą rolę w wyborze wyposażenia do pakowania odgrywa także ekologia. Stoły do pakowania mogą być produkowane z materiałów przyjaznych dla środowiska, a ich konstrukcja może być zoptymalizowana pod kątem minimalizacji zużycia energii. Wybierając takie rozwiązania, firma może przyczynić się do ochrony środowiska, co jest istotne w obecnych czasach.

Podsumowanie

Stoły do pakowania stanowią kluczowy element wyposażenia w firmach zajmujących się logistyką i pakowaniem. Wybór odpowiedniego stołu może znacząco wpłynąć na efektywność pracy, komfort pracowników oraz dbałość o środowisko. Dlatego warto dokładnie rozważyć swoje potrzeby i wybrać stoły do pakowania, które będą idealnie dopasowane do specyfiki działalności firmy.

Tajemnica światła – jak lampy sodowe odżywiają nasze miasta

Tajemnica światła - jak lampy sodowe odżywiają nasze miasta

Światło nocy, blask, który prowadzi nas przez ulice po zmroku, często pochodzi od niewidzialnych herosów oświetlenia – lamp sodowych. Nie są one tylko kawałkiem technologii zawartym w metalowym korpusie, ale częścią naszej codzienności, która niejednokrotnie przechodzi niezauważona. To spojrzenie na niecodzienną historię i niezwykłe zastosowania lamp sodowych, które z pewnością was zaskoczą.

Innowacja za maską – co kryje się w lampach sodowych?

Lampy sodowe nie są zwyczajnym oświetleniem. Za prostą konstrukcją kryje się skomplikowana technologia, w której sód odgrywa kluczową rolę. Podczas gdy inne źródła światła mogą się spalać i tracić intensywność, lampy sodowe świecą jasno przez długie lata, zapewniając niezawodne oświetlenie.

Mimo że są powszechnie używane, mało kto wie, że lampy sodowe odgrywają istotną rolę w ochronie środowiska. 

Nie tylko do oświetlenia – niewiarygodne zastosowania lamp sodowych

Czy wiedzieliście, że lampy sodowe znajdują zastosowanie nie tylko na ulicach, ale także w rolnictwie? Tak, to prawda! W specjalnych szklarniach lampy sodowe są używane do stymulowania wzrostu roślin, dostarczając im światła o odpowiedniej długości fali.

Jednak to nie wszystko. Lampy sodowe również znalazły zastosowanie w medycynie. Dzięki precyzyjnemu dostosowaniu długości fali światła mogą one wspomagać leczenie niektórych schorzeń skóry. Dowiedz się więcej o tym na stronie https://elektrozysk.pl/zrodla-swiatla/lampy-wyladowcze/lampy-sodowe/.

Sodowe światło w kulturze i sztuce

Lampy sodowe nie ograniczają się tylko do praktycznych zastosowań. Te ikony nocy często były inspiracją dla artystów i filmowców, dodając aurę tajemniczości i unikalnego klimatu swoim dziełom.

Lampy sodowe nie są zwykłym oświetleniem. Otwierają one przed nami nowe horyzonty, od innowacji technicznych po inspiracje artystyczne, wnosząc coś wyjątkowego do naszej codzienności. Następnym razem, gdy zobaczysz lampy sodowe, pamiętaj, że są one czymś więcej niż tylko światłem prowadzącym cię przez noc. Są częścią naszej kultury, technologii i nawet naszego zdrowia.

Firma Asus – pionier innowacyjnych technologii, wysokiej wydajności w urządzenia i wiele, wiele innych!

Firma Asus – pionier innowacyjnych technologii, wysokiej wydajności w urządzenia i wiele, wiele innych

Firma Asus to zdecydowany lider nowoczesnych technologii, który od ponad trzydziestu lat wprowadza rewolucyjne rozwiązania do cyfrowego świata. Firma została założona w 1989 roku w Republice Chińskiej przez T.H. Tunga, Teda Hsu, Wayne’a Hsieha i M.T. Liao. Nazwa ASUS pochodzi od ostatnich czterech liter słowa Pegasus, który symbolizuje inspirację sztuki i nauki. Od samego początku firma zaskakuje świat zaawansowanymi technologiami i doskonałą jakością. W 2004 roku firma sprzedała więcej płyt głównych niż trzej pozostali rywale razem wzięci, osiągając liczbę 30 milionów sztuk! Komponenty firmy Asus znajdziesz w produktach wielu gigantów m.in.: Alienware, Sony, Apple Inc., Falcon Northwest, Hewlett-Packard czy Compaq.

Asus Phone 6D Ultimate – nowa era doskonałości mobilnej, czy przewodni smartfon dla wymagających użytkowników

Asus ROG Phone 6D Ultimate zapewnia nieporównywalną wydajność najnowszego procesora MediaTek Dimensity 9000+ w stosunku do innych smartfonów na rynku. Superwydajny system chłodzenia GameCool 6, w który ten telefon jest wyposażony, gwarantuje, że podczas intensywnych rozgrywek telefon nie przegrzeje się i będzie służyć przez długi czas. Asus Phone 6D Ultimate oferuje ekran o częstotliwości odświeżania 165 Hz, który nigdy wcześniej nie był dostępny na rynku! Aplikacja Armoury Crate to centrum dowodzenia w telefonie Asus ROG Phone 6D Ultimate.

Wyjątkowe cechy Asus Phone 6D Ultimate – elegancja i wyjątkowe doznania w jednym urządzeniu!

System z trzema kamerami w Asus ROG Phone 6D Ultimate pozwala Ci na wykonywanie zdjęć o profesjonalnej jakości i to niezależnie od warunków. Składa się on z kamery głównej z obiektywem szerokokątnym Sony IMX766 50 MP, z drugiej kamery z obiektywem ultrawide 13 MP, która pozwala na uwiecznienie szerokich krajobrazów i trzeciego obiektywu do zdjęć macro umożliwiającego uchwycenie najmniejszych detali z bliska! Telefon wyposażono również w przedni aparat 12 MP, więc możesz być pewna lub pewny, że Twoje selfie i wideorozmowy będą genialnej jakości!

Sprawdź bogatą ofertę materiałów eksploatacyjnych na stronie internetowej dodrukarki.pl!

Sprawdź bogatą ofertę materiałów eksploatacyjnych na stronie internetowej dodrukarki.pl

Priorytetem sklepu dodrukarki.pl jest zapewnienie indywidualnego podejścia do każdego klienta lub klientki oraz wysokiej jakości obsługi. Na specjalne życzenie ich konsumentów i konsumentek stworzyli intuicyjną i łatwą w obsłudze wyszukiwarkę, dzięki której w prosty sposób mogą znaleźć interesujące ich produkty. Jedyne co musisz zrobić, to wpisać model urządzenia, które posiadasz, a wyświetli Ci się lista wszystkich kompatybilnych produktów. Jeżeli potrzebujesz indywidualnej pomocy, to konsultanci czekają na Twoje pytania na czacie dostępnym w godzinach od 8:00 do 16:00. Dzięki dużemu doświadczeniu obsługi sklepu dodrukarki.pl możesz mieć pewność, że otrzymasz produkty wysokiej klasy, które będą służyć Ci przez długi czas!

Do jakich modeli drukarek pasuje tusz Canon PIXMA TS3150? Sprawdź już dziś!

Na stronie internetowej dodrukarki.pl znajdziesz tusz Canon PG-545, który jest kompatybilny nie tylko z drukarką Canon PIXMA TS3150, lecz także z innymi urządzeniami m.in.:Canon PIXMA MG2900, Canon PIXMA MG2950, Canon PIXMA MG3000, Canon PIXMA MG3050, Canon PIXMA MX495, Canon PIXMA TR4150, Canon PIXMA MG2555, Canon PIXMA TR4550, Canon PIXMA TR4551, Canon PIXMA TS205, Canon PIXMA TS305, Canon PIXMA iP2850, Canon PIXMA MG2400, Canon PIXMA MG2450, Canon PIXMA MG2455, Canon PIXMA MG2500, Canon PIXMA MG2550, Canon PIXMA TS3150, Canon PIXMA TS3350, Canon PIXMA TS3351 oraz PIXMA TS3352. Skorzystaj z ich oferty tuszów i innych materiałów eksploatacyjnych już dziś!

Tusz do Canon PIXMA TS3150 – warto postawić na zamienniki czy oryginalne materiały eksploatacyjne?

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem tuszu do drukarki Canon PIXMA TS3150, warto rozważyć zarówno oryginalne materiały eksploatacyjne, jak i zamienniki. W sklepie dodrkarki.pl znajdziesz zamienniki wyłącznie od sprawdzonych producentów, których produkty nie odbiegają jakością od oryginałów. Sklep gwarantuje szybką i bezproblemową wysyłkę, dzięki czemu tusze dotrą do Ciebie w wyznaczonym terminie!

Jak wybrać odpowiedni smartfon? Dzięki tym wskazówkom kupisz swój wymarzony model

Producenci smartfonów oferują wiele modeli różniących się parametrami. To sprawia, że osoba nieznająca się na telefonach przy zakupie takiego sprzętu musi zmierzyć się z trudnym zadaniem. Jeśli chcesz kupić dobry telefon bez tracenia zbędnego czasu na research, to ten artykuł jest dla Ciebie. Poniżej przedstawiamy najważniejsze parametry, jakimi warto kierować się przy kupowaniu telefonu. Zapraszamy do lektury. 

Ekran o odpowiedniej wielkości i rozdzielczości 

Na odpowiednio wysoki komfort obsługiwania telefonu wpływ bezpośrednio wielkość oraz rozdzielczość ekranu. Eksperci rekomendują osobom, które często wkładają telefon do kieszeni kupno telefonu, wyróżniającego się kompaktowym rozmiarem.

Smartfony o dużych ekranach przydadzą się, jeśli telefon jest potrzebny do wykonywania zdjęć i wyświetlania grafik. Na rynku znajdziemy najwięcej telefonów z 6-calowymi ekranami.

W sklepach stacjonarnych oraz internetowych, na przykład  estore asus.com, występują modele również z 5-calowym oraz 7-calowym ekranem. Chociaż smartfony są symbolem technologii, to producenci wciąż dokonują zmian na ekranie, tak aby uzyskać, jak największą powierzchnię użytkową. Przekłada się to na coraz większe proporcje, które obecnie wynoszą min. 16:9 czy 18:9. Ekrany o takich proporcjach zawierają czołowe marki, takie jak Asus.

Jednak zmiany dotyczące proporcji wpływają również na rozdzielczość. Jeśli zależy na nam obrazie, o jak najlepszej jakości, to warto kupić telefon z rozdzielczością Full HD, Full HD+ lub QHD. 

Procesor

Świat procesorów implementowanych do smartfonów jest zdominowany przez konkretne układy i firmy. Prym wiodą Qualcomm, MediaTek oraz Snapdragon. Na rynku są również producenci tacy jak Asus czy Huawei, którzy wdrażają swoje technologie. Jeśli cenisz sobie szybkość telefonu, to sprawdź estore asus.com. Jeśli sprzęt będzie używany w celach rozrywkowych, to najlepiej sprawdzą się procesory ośmiordzeniowe.